Grote Schoonmaak in Nationaal Park Lauwersmeer!
Grote Schoonmaak in Nationaal Park Lauwersmeer!
Op zaterdag 10 maart 2012 organiseert Staatsbosbeheer in samenwerking met IVN, Camping Lauwersoog, Restaurette Schierzicht, de jachthaven Lunegat, CIV Lauwersoog en de gemeenten De Marne, Dongeradeel en Kollumerland c.a. een grote schoonmaakactie in het Nationaal Park Lauwersmeer.
Ieder jaar komt er veel zwerfvuil in het Lauwersmeergebied terecht. Los van het feit dat dit geen gezicht is, kan het zwerfvuil ook gevaarlijk zijn, met name voor dieren. De landelijke schoonmaakdag wordt aangegrepen om deze schoonmaakactie in dit prachtige natuurgebied te organiseren. Door het hele gebied zal zwerfvuil opgeruimd worden door vrijwilligers. Voor deze klus zijn veel mensen nodig. Uiteraard zal er voldoende materiaal aanwezig zijn om plezierig en veilig te kunnen werken. Iedereen die het gebied een warm hart toe draagt is van harte welkom.
Praktische informatie:
Zaterdag 10 maart van 9.00 tot 16.00 uur. De startplaats is Activiteitencentrum De Bosschuur, De Rug 1, 9976 VT te Lauwersoog.
Gaarne vooraf aanmelden bij Staatsbosbeheer Lauwersmeer, T: 0519-345145 (Op werkdagen tussen 9 en 12 uur) of E: lauwersmeer@staatsbosbeheer.nl
Deelnemers dienen zelf voor water- en winddichte kleding en schoeisel (laarzen zijn erg handig!) en een lunch te zorgen. De organisatie zorgt voor koffie en thee aan het begin van de dag. Na afloop staat de welverdiende soep voor u klaar!
Deze dag kan voor leerlingen uit het voortgezet onderwijs ook als Maatschappelijke Stage gelden!
ACTUEEL
16.05.2013
Open dag 10 jaar Nationaal Park Lauwersmeer
Het Nationaal Park Lauwersmeer bestaat 10 jaar! Op zondag 26 mei van 11.00 tot 17.00 uur willen we dit heugelijke feit graag vieren met
Lees meer
07.05.2013
Twee jonge zeearenden geboren in Nationaal Park Lauwersmeer!
Twee jonge zeearenden geboren in Nationaal Park Lauwersmeer!
Lees meer
06.05.2013
Exclusieve vaarexcursie ‘op zoek naar de Zeearend’.
Exclusieve vaarexcursie ‘op zoek naar de Zeearend’.
Vaar mee met de boswachters
Lees meer
KALENDER
18.05.2013
Wild kijken met de een deskundige gids. Ga mee op een mooie fietstocht in de Marnewaard op zoek naar konijnen en hazen, maar ook reeën en zelfs vossen. Neem een verrekijker mee.
19.05.2013
Rondvaart door Nationaal Park Lauwersmeer
19.05.2013
Wandeling van Zout naar Zoet. De natuur maakt zich op voor de nacht. Vogels en andere dieren laten zicht nu goed zien. We gaan een wandeling maken op de overgang van zout naar zoet. Ervaar deze boeiende tocht.